Jak pokonać kaszel

Kaszel - przeciwnik czy sprzymierzeniec?

Pojawia się zwykle niespodziewanie, zmuszając nas niejednokrotnie do nagłej zmiany planów. Bywa niegroźny, jednak nieleczony może prowadzić do rozwoju poważnych infekcji. Kaszel, bo o nim mowa, sam w sobie nie jest chorobą, a jedynie objawem podrażnienia układu oddechowego i jednym z podstawowych odruchów obronnych organizmu. Skąd się bierze i jak go pokonać?

Przebieg infekcji

Kaszel jest odruchem pozwalającym na stopniowe oczyszczenie dróg oddechowych, wywołanym przez zalegający w nich śluz. Może być spowodowany infekcją wirusową lub bakteryjną, a także stanem zapalnym. Choć wpływa niekorzystnie na nasz komfort i samopoczucie, ma również pozytywne cechy. Pod względem rodzaju dolegliwości wyróżnia się:
- kaszel suchy (inaczej: bezproduktywny) – bez odkrztuszanej wydzieliny
- kaszel mokry (inaczej: produktywny) – z odkrztuszaną wydzieliną

Kaszel suchy występuje z reguły na początku infekcji. Po kilku dniach przechodzi w kaszel mokry – produktywny. Oznacza to, że drogi oddechowe zaczynają się oczyszczać z zalegającej w nich wydzieliny – dzięki czemu pozbywamy się przyczyny dolegliwości, zapobiegając jednocześnie dalszemu rozwojowi infekcji.

Postaw na skuteczne działanie

W kalendarzu pełno spotkań, obowiązków i planów, a Ciebie nagle dopadł kaszel?

Kluczowa jest szybka reakcja i wybór skutecznego leku.

Dzięki pierwszej na polskim rynku leków wykrztuśnych kapsułce o przedłużonym uwalnianiu Deflegmin, nie musisz pamiętać o kolejnych dawkach – wystarczy jedna na dobę.

Siła skuteczności ambroksolu, substancji czynnej zawartej w kapsułkach Deflegmin, opiera się na mechanizmie potrójnego działania: zwiększa wydzielanie śluzu w drogach oddechowych, dzięki czemu pomaga szybko pokonać kaszel, upłynnia gęstą wydzielnę i zmniejsza jej lepkość, a także ułatwia odkrztuszanie i łagodzi kaszel.

Nie zmieniaj swoich planów

Coraz większe tempo życia powoduje, że oczekujemy dziś rozwiązań skutecznych i szybkich, ale także wygodnych. Dotyczy to wielu obszarów otaczającego nas świata – również leczenia i zapobiegania rozwojowi infekcji. Żyjemy szybko, a w codziennym pędzie trudno nam niejednokrotnie znaleźć choćby chwilę dla siebie, dlatego myśl o nagłej dolegliwości powoduje często dodatkowy stres. Postęp technologiczny sprawia, że możliwe stają się innowacje i udoskonalenia dotychczas stosowanych metod leczenia. Kapsułki na kaszel o przedłużonym uwalnianiu są przykładem na to, że skuteczność i bezpieczeństwo działania mogą isć w parze z wygodą stosowania.

Przeczytaj również

  • Kapsułka na kaszel?
    To możliwe!

  • Domowe sposoby i nowoczesne
    metody walki z kaszlem

  • Kaszel suchy czy mokry
    – jak go odróżnić?